Вівторок, 9 Серпня, 2022
Бiльше

  Уряд ухвалив Стратегію деокупації Криму

  Кабінет міністрів України на своєму засіданні 29 вересня затвердив Стратегію деокупації Криму.

  «Документ стане комплексною дорожньою картою з повернення українського Криму. Як було наголошено, «Кримська платформа» – це не разовий захід. Ми схвалюємо комплексні документи, які містять детальні кроки деокупації, залучаємо до цього питання найкращих експертів та аналітиків з усього світу. Ми також працюємо з нашими країнами-партнерами та в рамках міжнародних організацій, аби тема Криму постійно була на світовому порядку денному», – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  У пояснювальній записці до документу вказано, що Стратегія, серед іншого, має на меті:

  • визначення правових засад перехідного правосуддя;
  • формування та реалізацію політики у правовій, соціальній, освітній, інформаційній, гуманітарній та інших сферах щодо зростання та зміцнення довіри, гарантування прав та законних інтересів українців, які постраждали від окупації Криму;
  • забезпечення сталого суспільно-політичного, гуманітарного та економічного розвитку відповідно до визначених засад внутрішньої та зовнішньої політики, стратегічного курсу держави до Європейської та Євроатлантичної інтеграції.

  У березні цього року Рада національної безпеки і оборони України ухвалила «Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь». За його словами секретаря РНБО Олексія Данілова, робота над документом тривала понад рік із залученням представників багатьох інституцій, зокрема, Меджлісу кримськотатарського народу.

  23 серпня 2021 року у Києві відбулось інавгураційне засідання саміту «Кримська платформа», в якій взяли участь представники 46 держав світу, Північно-Атлантичного альянсу та Ради Європи.

  Найсвіжіше

  Популярне