Субота, 1 Жовтня, 2022
Бiльше

  Влада Києва хоче контролювати відновлення костелу св. Миколая – заступник голови КМДА

  Заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Володимир Прокопів закликає Міністерство культури та інформаційної політики України включити представників департаменту охорони культурної спадщини КМДА та депутатів Київської міської ради до робочої групи з відновлення костелу Святого Миколая, повідомляє прес-служба КМДА.

  “Із дня пожежі скоро мине місяць, але досі ніхто не отримав чіткої відповіді: хто, коли, як відновлюватиме собор, і скільки це коштуватиме”, – зазначив Прокопів.

  Він наголосив, що міська влада, яку обрали кияни на місцевих виборах, має бути поінформована про перебіг відновлення костелу Святого Миколая.

  “Ми знаємо лише з Facebook, що Міністерство культури створило якусь робочу групу. Як профільний заступник голови КМДА, закликаю Міністерство включити до цієї групи представників департаменту охорони культурної спадщини КМДА, а також депутатів Київської міської ради”, – сказав Прокопів.

  За його словами, така співпраця допоможе прискорити та поліпшити процеси відновлення історичної пам’ятки.

  Як повідомлялося, увечері 3 вересня в центрі Києва загорівся костел Святого Миколая. Пізно ввечері цього дня пожежу було погашено, ніхто з людей не постраждав. Вогонь знищив унікальний орган, який розміщувався в будівлі.

  Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомляв, що на відновлення храму, за попередніми оцінками, знадобиться щонайменше 75 млн грн. За його словами, кошти, які перераховують представники бізнесу, підуть саме на протиаварійні роботи. Передбачається, що вони розпочнуться в середині жовтня.

  7 вересня Києво-Житомирська дієцезія Римсько-католицької церкви в Україні закликала негайно передати потерпілий у пожежі костел Святого Миколая на вул. Великій Васильківській, 75 у Києві в управління приходу.

  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив Міністерству культури та інформаційної політики вивчити питання про передачу костелу Святого Миколая в Києві римсько-католицькій громаді.

  Найсвіжіше

  Популярне