Вівторок, 20 Вересня, 2022
Бiльше

  Конференція РПЦ в Москві була не для пошуку істини, а для засудження Вселенського патріарха, – релігієзнавець

  Релігієзнавець Дмитро Горєвой розповів, що конференця організована Московським патріархатом в Москві мала на меті не шукати істину, а засудити ПЦУ та Вселенського патріарха Варфоломія.

  «…сама мета цієї конференції аж ніяк не пошук істини. Її роль це обґрунтування “помилковості” дій патріарха Варфоломія для його подальшого засудження. Архієрейському собору РПЦ потрібні якійсь аргументи, щоби визнати Варфоломія єретиком. Ось їх і мають напрацювати в перебігу конференції. Про це доволі прозоро натякає і сам Московський патріарх Кирило і навіть анонсує, за що судитимуть Варфоломія – за спотворення, на думку Москви, вчення про першість у церкві», – сказав Горєвой, передає Радіо Свобода.

  Він додав, що навіть якщо Москві вдасться хоч якось осудити Варфоломія за немосковське тлумачення еклезіології (науки про церкву), то це навряд чи допоможе РПЦ в ситуації з Україною.

  Нагадаємо, раніше релігієзнавець Дмитро Горєвой заявив, що московські заяви про втручання Варфоломія в іншу Церкву не відповідають дійсності. Професор Юрій Чорноморець назвав «Виттям на болотах» конференцію РПЦ проти патріарха Варфоломія. За словами релігійного експерта Олександра Єфременка розколює православ’я Москва, але звинувачує у цьому Константинополь.

  Найсвіжіше

  Популярне