Субота, 1 Жовтня, 2022
Бiльше

  Парламент Сербії ухвалив закон про захист кирилиці

  15 вересня, у День сербської єдності, свободи і національного прапора, Народна скупщина (парламент) Сербії одноголосно ухвалила закон «Про вживання сербської мови в суспільному житті та про захист і збереження кириличного письма» («О употреби српског језика у јавном животу и заштити и очувању ћирличког писма»). Про це повідомив сербський інформаційний портал «Политика», передає Збруч.

  Закон зобов’язує підприємства з державним капіталом використовувати кирилицю, включно з такими ЗМІ, як Національне телебачення Сербії і Національне телебачення Воєводини. Для приватних компаній, які ухвалили рішення перевести діловодство на кирилицю, будуть запроваджені податкові пільги.

  Закон також передбачає, що культурні та інші заходи, які фінансуються або співфінансуються з державних коштів, повинні мати логотип, написаний кирилицею. Асамблея також запевнила, що ухвалення закону не загрожує нікому, хто говорить іншою мовою або пише латинкою.

  Одночасно зі Сербією аналогічний закон був ухвалений в середу парламентом Республіки Сербської в Боснії і Герцеговині. З відповідною ініціативою виступив сербський член Президії БіГ Мілорад Додік.

  Наразі в Сербії склалася ситуація, коли кирилицю використовують переважно в офіційному державному документообігу, а латиниця практично витіснила кириличне письмо зі ЗМІ, приватної та ділового листування.

  Найсвіжіше

  Популярне