Понеділок, 26 Вересня, 2022
Бiльше

  Освітній омбудсмен: Державні школи не можуть нав’язувати якусь одну релігію – це порушення Конституції

  У школах не можуть нав’язувати одну якусь релігію і віддавати їй перевагу.

  Таку думку висловив український педагог, журналіст, перший освітній омбудсмен України Сергій Горбачов, повідомляє “Релігія в Україні”.

  «…чи мають діти знати про релігію? Мають. Чи мають вони знати практичні засади релігійних вірувань? Мають знати, безсумнівно — і релігійна етика є різноманітною. Вона може бути християнською, мусульманською, юдейською. Може бути агностичною, просто загальноетичною. Але коли нав’язують лише одну — це вже грубе порушення Конституції», – сказав він.

  За словами Горбачова, спосіб подання цієї інформації має велике значення для нього і важливо, щоб в школах не викладали священники.

  «Я про це говорив неодноразово. Але церковники це не сприймають. Я обома руками „за“, якщо вчитель суспільної дисципліни, історії, громадянської освіти буде говорити приблизно так: багато релігій визначають етичні правила поведінки людини. Мусульманство каже таке, християнство — таке, юдаїзм — таке. І так далі. <…> Показати, які є можливі варіанти. І в контексті державної або комунальної школи дуже важливо, щоб це був не священник, а професійний викладач», – впевнений освітній омбудсмен.

  «Інша річ — якщо школа заснована релігійною організацією; вони там можуть пропагувати саме ідеали тої конфесії, яка її створила. Це їхнє право, яке гарантоване законом», — пояснив омбудсмен.

  Він також додав, що такі уроки мають запроваджуватись виключно за згодою батьків.

  Найсвіжіше

  Популярне