Середа, 26 Січня, 2022
Бiльше

  Митрополит Епіфаній подякував конгресменам США за підтримку суверенітету України

  9 вересня предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній прийняв членів Палати представників Конгресу США, які прибули до Києва для участі у IX Молитовному сніданку.

  Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

  У зустрічі з митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм взяли участь члени Комітету Палати представників Конгресу США у закордонних справах конгресмен від штату Пенсильванія (Республіканська партія) Брайян Фіцпатрік, конгресмен від штату Каліфорнія (Демократична партія) Хуан Карлос Варгас, ексконгресмен п‘яти скликань від штату Огайо (Республіканська партія) Роберт МакЮен з дружиною Елізабет, а також заступник голови Управління зовнішньоцерковних зв’язків архієпископ Євстратій та радники Київської Митрополії.

  Під час розмови Митрополит Епіфаній подякував парламентарям зі США за послідовну підтримку України в її боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність, а також у проведенні необхідних реформ. «Як найбільша з релігійних організацій в Україні, ми як Церква відчуваємо свою особливу відповідальність перед українським суспільством щодо сприяння у побудові кращої держави – демократичної, європейської, вільної від гріха корупції», – сказав митрополит Епіфаній.

  «Багато було вже зроблено, створено низку важливих державних інституцій, які покликані забезпечити розвиток України як справді демократичної держави, але багато ще слід зробити – бо неправда, порушення закону, корупція глибоко в‘їлися в державу і суспільство, і змінити цей стан – завдання складне, але досяжне, особливо коли є дружня підтримка з боку наших партнерів», – підкреслив предстоятель ПЦУ.

  Американські конгресмени підкреслили, що прагнення українського народу мати незалежну, територіально цілісну та сучасну демократичну державу має незмінну двопартійну підтримку в США. «Ми розуміємо, що деякі речі, які ми в Америці будували протягом багатьох десятиліть нашої історії, вам треба утвердити за значно коротший період, тому готові ділитися нашим досвідом і допомагати вам», – зазначив конгресмен Фіцпатрік.

  Учасники зустрічі обговорили низку питань щодо важливих реформ, спрямованих на утвердження верховенства права. «Церква покликана свідчити правду і захищати її, тому ми підтримуємо судову реформу, антикорупційні заходи та інші важливі зміни, без яких Україна не зможе досягнути процвітання», – відзначив Митрополит Епіфаній.

  Учасники зустрічі домовилися продовжувати взаємодію, зокрема і через можливості експертної співпраці, які надає створений Київською Митрополією «Фонд Мазепи».

  Фото: ПЦУ
  Фото: ПЦУ

  Найсвіжіше

  Популярне