П’ятниця, 17 Вересня, 2021
Бiльше

  У Соборі Саграда Фамілія запустили україномовний аудіогід

  У музеї «Собор Саграда Фамілія» в Барселоні (Іспанія) запрацював україномовний аудіогід.

  Це 30-й аудіогід, створений у межах ініціативи дружини президента Олени Зеленської, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу Офісу глави Української держави.

  «Дуже символічно, що проєкт приурочено саме до 30-річчя незалежності України, і ми запускаємо 30-й аудіогід у дуже особливому місці. Українська звучатиме в історично визначному й культовому музеї – «Соборі Саграда Фамілія», перший камінь у фундамент якого був закладений ще в 1882 році. Для поширення української мови світом присутність в інституції такого масштабу – це надважливий крок», – розповіла Олена Зеленська.

  В ОП зазначили, що музей «Собор Саграда Фамілія» відомий тим, що спочатку його будівництвом займався архітектор Франсіско дель Вільяр, який і розробив первинний проєкт в неоготичному стилі, однак за рік дель Вільяр покинув проєкт, а керівництво перебрав Антоніо Гауді.

  Гауді пропрацював над створенням собору Саграда Фамілія 40 років свого життя й наразі музей перебуває на фінальній стадії будівництва, яке планують завершити у 2026 році.

  За даними ОП, робота над україномовним аудіогідом тривала з лютого поточного року в межах проєкту культурної дипломатії, яким опікується перша леді України для популяризування та розширення використання української мови за кордоном.

  Як відомо, раніше в межах ініціативи Олени Зеленської були запущені україномовні аудіогіди у Північній Македонії, Великій Британії, Кенії, Греції та інших країнах світу.

  Найсвіжіше

  Популярне