Вівторок, 18 Січня, 2022
Бiльше

  Шалений спротив Москви: Що закордонні медіа пишуть про візит Варфоломія до України

  Міжнародні медіа коментують не тільки візит Варфоломія, але й шалений спротив йому Москви.

  «Софія Київська – серце християнства в Україні»

  «У неділю патріарх і митрополит Епіфаній проведуть службу під відкритим небом перед Софійським собором у Києві. Софійський собор – історичне серце християнства в Україні. Очікується, що цю службу відвідають численні віруючі з усіх кінців країни.

  Софія Київська дуже важлива в програмі візиту патріарха, тому що в грудні 2018 року в цьому храмі проходив Об’єднавчий собор, на якому була заснована незалежна від Московського патріархату Православна Церква України. В програмі патріарха також зустріч з дітьми, чиї батьки загинули у війні на сході країни.

  Московський патріархат і Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ-МП) роблять все, що в їх силах, аби інші церкви не визнавали Православну церкву України». 

  Domradio, Німеччина 

  «Дії Росії в Криму … забарвлюють ініціативи проросійської церкви в антинаціональні кольори»

  «Ось уже кілька днів в соціальних мережах поширюється практика розміщення фотографій парафіяльних груп з плакатами, ворожими до візиту Варфоломія. <…> Хоча уряд, інші церкви, більшість населення, схоже, з нетерпінням чекають цього візиту до Дня незалежності. А дії Росії в Криму, війна, яка точиться на Донбасі, збіг політики Росії і Московської православної церкви забарвлюють ініціативи проросійської церкви в антинаціональні кольори. Наприклад, нещодавно створена група Miriane («Миряни»), проводить громадську діяльність, близьку саме до опозиційних партій». 

  Settimana News, Італія

  «РПЦ – підрозділ МЗС РФ?»

  «Вселенський Патріарх хоче бути Папою, заявив митрополит Іларіон (Алфєєв), представник Російської церкви, керівник із зовнішніх зв’язків. «Це спроба Константинополя ввести папську владу в Православній церкві вже призвела до розколу в світовому православ’ї», – наголосив він. <…> 

  Російські православні лідери розірвали зв’язки з Варфоломієм із-за створення Православної церкви України в січні 2019 року і з тих пір також припинили стосунки з православними церквами в Олександрії, Греції та на Кіпрі.

  У статті, опублікованій в американському католицькому щомісячнику Commonweal, лідер Грецької православної архієпископії Америки архідиякон Джон Хрісавґіс сказав, що «пихаті та войовничі заяви» Іларіона відображають «безсоромну нечесність». «Його реакційний і вузький світогляд зосереджений на поверненні до міфічного золотого віку російського православ’я, – додав архідиякон. – Невже Російський патріархат став підрозділом МЗС РФ Сергія Лаврова?»

  The Tablet, Велика Британія

  «Україномовне видання книги … пояснюватиме: ким Вселенський Патріарх дійсно є»

  «Україномовне видання книги «Варфоломій I: 30 років патріаршого служіння в контексті України» сприятиме кращому розумінню процесів, що відбувалися в останні роки в українських церковних проблемах, а також пояснюватиме: ким Вселенський Патріарх дійсно є. Це особливо важливе завдання, оскільки швидкий розвиток подій, часто уривчасті й перекручені дані з різних українських ЗМІ іноді збивають з пантелику віруючих. Що, серед іншого, стає інструментом в руках російської пропаганди». 

  Orthodox Times https://orthodoxtimes.com/church-of-ukraine-presented-the-special-edition-for-the-ecumenical-patriarch/

   

   

  Найсвіжіше

  Популярне