Вівторок, 18 Січня, 2022
Бiльше

  Невідомі намагаються знищити виставку, що руйнує совєтські міфи про Другу світову

  Невідомі намагаються знищити вуличну виставку Українського інституту національної пам’яті «Lend-lease – зброя перемоги. Що замовчувала радянська пропаганда».

  “Вуличну виставку УІНП на Подолі в Києві вандали пошкодили чотири рази менш ніж за місяць! О це людям архівні факти, історичні фото і правда спокою не дає”, – повідомив очільник УІНП Антон Дробович.

  Виставка, відкрита 22 червня цього року, розповідає, яке значення мала допомога Союзників по Антигітлерівській коаліції для перемоги Червоної армії на Східному фронті Другої світової війни. Вона спростовує поширений міф, який активно використовує сучасна Росія, що СССР переміг нацизм самотужки. А ще розказує скільки всього допоміг «союз нерушимый» нацистам до 1941 року.

  “Мабуть, комусь дуже заважає у публічному просторі в центрі Києва наочна демонстрація фактів, що руйнують міфи про історію Другої світової війни. Ми націлені з’ясувати, кому та з яких причин. А також відшкодувати завдані збитки. Звернулися з заявою до управління Національної поліції Подільського району”, – зазначив Дробович.

  Він також навів детальну хронологію подій.
  – 25 липня – стало відомо про викрадення двох банерів виставки.
  – 29 липня – надруковані наново за кошти ГО «Корпус справедливості» два банери розміщені на виставкових конструкціях. Тоді ж помічено, що інші банери місцями обписані антиамериканськими гаслами.
  – 5 серпня – через зафіксовані акти вандалізму заступник голови УІНП Максим Ярмистий звернувся до начальника Подільського районного управління Національної поліції.
  – 6 серпня – стало відомо, що зловмисники порізали ножем 11 банерів. Інститут звернувся з заявою до Нацполіції Подільського району, яку прийняли. Того ж дня або пізніше виставку знову обписали.
  – 6-10 серпня – тривав збір коштів на передрук пошкоджених банерів, який проводила голова ГО «Корпус справедливості» Валентина Охлопкова.
  – 11 серпня – пошкоджені банери замінили на нові. Через пів години після заміни Вахтанг Кіпіані повідомив, що виставка знову рясно обписана.

  “Увечері того ж дня випадковий перехожий зняв на відео, як неідентифікована молода жінка обписує центральну стійку виставкової конструкції. Виставка розташована на Контрактовій площі в полі огляду стаціонарних камер спостереження. Чекаємо на відповідні дії з боку Національної поліції України. А всіх бажаючих запрошуємо переглянути відновлені банери і завжди пам‘ятати правду”, – підсумував Антон Дробович.

  Найсвіжіше

  Популярне