Середа, 19 Січня, 2022
Бiльше

  ПЦУ – окупантам: Негайно припиніть тиск на монастир святого Димитрія у Криму

  У Православній Церкві України категорично засуджують чергове грубе порушення російською окупаційною владою в Криму одного з основних прав людини – права на свободу совісті та віросповідання.

  “Звертаємося до окупантів з вимогою негайно припинити тиск на монастир святого Димитрія у с. Балки та втручання в його діяльність. Також просимо правоохоронні органи України дати оцінку злочину, вчиненому окупантами у с. Балки, а представників міжнародної спільноти звернути увагу на цей черговий факт атаки російської влади на права людини і включити його виконавців до санкційних списків”, – говориться в повідомленні пресслужби ПЦУ.

  Чоловічий монастир святого Димитрія у с. Балки є однією з семи громад Православної Церкви України, які продовжують богослужіння та діють в умовах російської окупації Криму, тоді як до захоплення півострова тут було зареєстровано понад 40 українських православних громад.

  Починаючи з березня 2014 р. російська окупаційна влада всіляко перешкоджає діяльності цих громад, шляхом тиску на власників приміщень, грубим насильством або через звернення до кишенькових російських судів позбавляючи їх можливості богослужіння та діяльності. Найбільш відомими є намагання відібрати через суд приміщення кафедрального храму святих Володимира і Ольги та єпархіального управління в м. Сімферополі та приписи громаді знести збудований незадовго перед окупацією храм у м. Євпаторія. У м. Севастополі та с. Перевальне під Сімферополем окупанти силою відібрали храми, які знаходилися на території військових частин Збройних Сил і ВМС України.

  Найсвіжіше

  Популярне