Вівторок, 5 Липня, 2022
Бiльше

  Німецький публіцист презентував у Києві книгу про Майдан і російську агресію

  Відомий німецький публіцист-україніст Вінфрід Шнайдер-Детерс презентував у Києві свою книгу «Українські доленосні роки 2013-2019».

  Презентація відбулася в Укрінформі за участі самого автора і була організована тижневиком «Міжнародний кур’єр».

  Автор окреслив основні тези своєї книги, яку присвячено подіям на Майдані та наступній війні на сході України.

  Шнайдер-Детерс звернув увагу на те, що досі залишається багато запитань про події на Майдані, і вважає це «скандалом».

  «До сьогодні не встановлено, ким були снайпери, які влаштували різанину на вулиці Інститутській, і хто віддав їм наказ. Я вважаю це скандалом. Це стало приводом для гротескного ствердження, яке також поширювалося у Німеччині, що цілеспрямоване вбивство Небесної сотні було операцією під чужим прапором, тобто вуличних бійців Майдану розстріляли їхні ж люди. Без відповіді залишається також запитання про те, чому втік путінський намісник в Україні Віктор Янукович і хто віддав «Беркуту» наказ про терміновий відступі 20 лютого», — сказав він.

  Події на Майдані, що підкріплені подальшими парламентськими і президентськими виборами, публіцист вважає законною зміною влади в Україні.

  «Якщо б Майдан не переміг, Україна знову б потрапила під опіку Москви. Захоплення влади патріотичної опозицією не було державним переворотом, як завзято наполягає на цьому Путін, а парламентським захопленням влади. Народне повстання було узаконено наступними парламентськими і президентськими виборами», — підкреслив Шнайдер-Детер.

  На його думку, військове втручання Росії на Донбасі з метою нібито захисту російськомовного населення можна назвати «доктриною Путіна», яка, проте, не досягла там своєї мети.

  «Путін претендує на роль Росії як держави-покровительки всіх російськомовних людей, де б вони не жили. Цю претензію можна назвати «доктриною Путіна». Зростання протестів на Донбасі було спецоперацією російських спецслужб. Так звана «російська весна», яку Путін намагався розпалити в Новоросії, щоб розділити Україну, не відбулася. Те, що залишилося від путінського проекту відділення — це російська зона окупації України, східної частини Донбасу, в якій Кремль встановив два маріонеткових режими», — зазначив публіцист.

  Він переконаний, що війна на Донбасі — це не братовбивча війна, як стверджує Кремль, а неоголошена російська агресія.

  «Воєнний стан в Іловайську і Дебальцеве — це результат прямого втручання регулярної російської армії. Росія є безпосередньою стороною конфлікту у війні на виснаження на Донбасі. Війна на Донбасі — це російсько-українська війна, в якій Росія задіює українських бойовиків з Донбасу як допоміжні війська», — зазначив Шнайдер-Детер.

  На думку публіциста, кінцева мета Путіна в гібридній війні з Україною — повернення її на геополітичну орбіту Москви.

  «Без України плани Москви про пострадянську реінтеграцію і відновлення імперії втрачають значення. Євразійський економічний союз залишається порожньою оболонкою. Для Путіна війна на Донбасі — це засіб підтримувати вогнище пожежі на повільному вогні, щоб не дати Україні заспокоїтися, спрямувати її ресурси на військові потреби та перешкодити її економічному розвитку», — вважає експерт.

  У книзі він також детально розглядає міжнародно-правові аспекти російської анексії Криму, яка, на думку автора, означала кінець системи європейської безпеки.

  «Вердикт практично всіх експертів у галузі міжнародного права підтверджує: приєднання Криму до Росії було агресією, кримінальним злочином за статтею 5, параграф 1, Римського статуту Міжнародного кримінального суду», — підкреслив автор.

  Робота відомого німецького україніста Вінфріда Шнайдер-Детерса «Українські доленосні роки 2013-2019» вийшла німецькою мовою в березні 2021 року в берлінському науковому видавництві Berliner Wissenschafts-Verlag і складається з двох томів: «Народне повстання на Майдані взимку 2013/2014» та «Анексія Криму і війна на Донбасі». Всього 1560 сторінок епізодівта фактів з доленосного періоду життя України.

  Найсвіжіше

  Популярне