Четвер, 20 Січня, 2022
Бiльше

  Варфоломій: Ми дарували вам автокефалію, бо бачили сльози багатьох героїв та святих побожного українського народу

  Вселенський патріарх Варфоломій надіслав свої вітання предстоятелю і вірянам Православної Церкви України з нагоди 1033 річниці хрещення Русі-України. У ньому він нагадав, що віруючі у Христа в Україні є плодом багатоплідного виноградника Константинопольської Церкви-Матері.

  «Блаженніший Митрополите Київський та всієї України у Христі Богові вельми любий та бажаний брате та співслужителю Смирення нашого, владико Епіфаніє, Ваше шановне Блаженство по-братськи у Господі обіймаємо та радісно вітаємо», – йдеться на початку вітання патріарха Варфоломія, яке опублікувала пресслужба ПЦУ.

  «Голос Константинопольської Церкви-Матері відомий на благословеннім терéні Києва та на всій території України, оскільки цей голос – результат поєднання подиху та зішестя Пресвятого Духа під час хрещення та навернення у християнство блаженних предків Ваших нашими незабутніми Попередниками та Отцями, тому й відчуваю, що це мій непорушний обов’язок звернутися до Вас цього історичного, благословенного дня», – зауважив він.

  За словами патріарха Варфоломія, цьогорічне відзначення річниці Хрещення Русі, однак, і для ПЦУ, і для нього сповнене передчуттям особистого спілкування та зустрічі, оскільки він планує візит у відповідь на щире як церковне, так і державне запрошення до Києва та до резиденції ПЦУ, щоб «побачити у безпосередній близькості, як побожний православний український народ благословляється та освячується, долучаючись до Тіла Господнього, без розділень та болючих станів нещодавнього минулого».

  «Усі віруючі у Христа в Україні є плодом багатоплідного виноградника Константинопольської Церкви-Матері. Багато хто можливо неправильно тлумачать цей життєво необхідний та глибокий духовний зв’язок як начебто намір з нашого боку контролювати та маніпулювати внутрішнім життям Церкви України. Зовсім ні! Ми уділили частину від багатостраждального Тіла Церкви-Матері, щоб надати можливість народженим з її лона 1033 роки тому дітям зріло та відповідально, розсудливо, обачливо вирішувати питання щоденного церковного життя відповідно до своїх традицій, звичаїв та звичок, своєю мовою у межах державних кордонів України», – сказав патріарх Варфоломій.

  Він зазначив, що адміністративна незалежність жодним чином не означає, що Вселенський патріархат не переймається чи відмовляється від важкої духовної відповідальності, яку він взяв на себе, коли приніс віру та просвітлення у Київську Русь.

  «Ми дарували вам істинну внутрішню церковну самостійність у вигляді Автокефалії і це не просто назва, оскільки ми бачили сльози багатьох героїв та святих побожного українського народу, які вздовж течій Дніпра діставалися до нас у прагненні здобути Помісну Церкву, позбавлену зовнішнього втручання, яке потроху-потроху змінювало мову та традиції, звісно і після створення нової незалежної та суверенної української держави», – підкреслив патріарх Варфоломій.

  Також Вселенський патріарх непрямо натякнув на Московський патріархат в Україні: «Істинна Мати ніколи не послаблює своєї любові, оскільки ніхто і ніщо не в змозі перешкодити Матері любити та жертвувати собою, незалежно від того чи люблять її діти її, чи ні. Якщо вони замість того, щоб веселитися та тішитися, засмутилися через те, що їхні брати, які були мертвими, ожили, що були вони пропалими і знайшлися (Лука, 15:32), то це ніяким чином не відлякує Церкву від того, щоб продовжувати зцілення подекуди гіркими ліками, але завжди керуючись не світськими критеріями та пануванням одного народу над іншим, але заради панування з Божої Волі Втіленої Мудрості, Любові та Миру на землі».

  «З цими думками вітаємо Ваше вельми бажане Блаженство, любих святих братів ієрархів та усіх, хто увійшов у двері Церкви і хто поза її дверима, та у надії на особисту зустріч та спілкування з Вами у безпосередній близькості міцно цілуємо через нашого посланця до Вас Високопреосвященного Митрополита Халкидонського владику Емануїла, відрядженого спеціально для того, щоб взяти участь разом з вами у святкуваннях, та підносимо молитви про щедру Милість триєдиного Бога, уславлюваного отцями нашими, до всієї України та її благородного народу», – підсумував патріарх Варфоломій у вітанні.

  Найсвіжіше

  Популярне