Понеділок, 26 Вересня, 2022
Бiльше

  РПЦ боїться втратити вплив в Україні, тому протиставляє себе рішенням влади – релігієзнавиця

  34% українців переконані, що в боротьбі з пандемією COVID-19 найбільше серед православних церков допомагає Православна Церква України (ПЦУ).

  Водночас лише 6% опитаних обрали Російську православну церкву в Україні (РПЦвУ). Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, яке проходило 25-28 червня.

  Коментуючи для “Тижня” рівень усвідомлення православними церквами своєї соціальної місії, зокрема щодо протидії СOVID-19, релігієзнавиця, докторка філософських наук, завідувачка Відділу філософії та історії релігії Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України Людмила Филипович підкреслила, що в Україні лише одна церква не дотримується рекомендацій влади стосовно карантинних обмежень – це РПЦвУ.

  “Я відвідую різні церкви, і лише в РПЦвУ бачила багатотисячні хресні ходи, де ніхто не одягає масок та не дотримується інших санітарних норм. Сприймаю це, як неповагу до держави, у якій ця церква діє. Я знаю ісламські, будистські, кришнаїтські, іудейські організації, і всі вони абсолютно дотримуються карантинних вимог”, – зазначила релігієзнавиця.

  На думку Филипович, відповідний стан справ в РПЦвУ пов’язаний з навмисним порушенням розпоряджень української влади, але поштовхом до цього є низький рівень свідомості.

  “Коли людина в XXI столітті повністю покладається на Бога і каже “Бог мене убезпечить”, але водночас жодних зусиль, щоб допомогти Богові це зробити, не докладає, це звучить, як у темному середньовіччі. Треба ж все-таки враховувати епідеміологічні умови, рівень і масштаб комунікацій. Ми можемо пояснити, чому так. Я думаю, що ця церква просто боїться втратити вплив в Україні, тому протиставляє себе рішенням влади. Вона знаходить якісь богословські пояснення тому, що відбувається, але мене вони не переконують”, – додала докторка філософських наук.

  Раніше Людмила Филипович зазначала, що кількість вірних ПЦУ надалі збільшуватиметься за умов правильної стратегії, яку буде провадити церква, а також — суспільство і держава.

  Найсвіжіше

  Популярне