Субота, 1 Жовтня, 2022
Бiльше

  РПЦвУ треба виселити з Києво-Печерської лаври за їх недбалість до святині – професор Саган

  Релігієзнавець професор Олександр Саган заявив, що Московський патріархат треба виселити із Києво-Печерської лаври за неналежний догляд цієї національної святині.

  «Чи не пора ставити питання про виселення Московського патріархату із Київської лаври за неналежний догляд національної святині та неефективне використання (розкрадання?) коштів, які виділялися державою? Адже на антиукраїнські хресні ходи і друк антиукраїнської літератури десятки мільйонів гривень вони знаходять. А на ремонт К[иєво]-П[ечерської] Лаври – має давати держава, проти якої вони фактично ведуть ідеологічну боротьбу», – написав релігієзнавець у Фейсбуці.

  Він додав, що нині Московська патріархія догосподарювалася до того, що національна святиня на межі руйнації.

  «А тепер вони шантажують владу і вимагають грошей, бо “сніги тануть і затоплюють печери”. Сотні років до того снігів не було? Може спочатку треба провести аудит злочинної забудови Лаври та аналіз витрат тих грошей, які роками виділялися на проблеми, які сьогодні стали критичними», – підсумував Саган.

  Нагадаємо, раніше Духовний Фронт України повідомляв, що попри десятки торгових точок в Лаврі, митрополит Павло просить державу відремонтувати печери.

  Найсвіжіше

  Популярне