Понеділок, 26 Вересня, 2022
Бiльше

  Унікальний музичний орган Дніпра планують перенести з будівлі РПЦвУ

  Обласна влада Дніпропетровської області планує перенесення унікального музичного органу Дніпра з будівлі органної зали.

  Про це йдеться у повідомлені прес-служби Дніпропетровської обласної ради, передає Depo.Дніпро.

  За словами голови Дніпропетровської обласної ради Миколи Лукашука, дніпровський орган, який входить в десятку кращих в Європі та знаходиться під заступництвом Всесвітнього комітету з охорони культурних цінностей ЮНЕСКО, планують перенести з будівлі органної зали, яка зараз належить РПЦ в Україні.

  “Разом з депутатським корпусом будемо розглядати питання перенесення органу в інше місце: мова йтиме або про будівництво окремої будівлі, або розширення тих приміщень, які нині є у Дніпрі (Філармонія, Оперний театр тощо)”, – каже Лукашук.

  За словами голови облради, будівля органного залу належить релігійній громаді УПЦ. У 2010-му між обласною радою та релігійною громадою було укладено мирову угоду, згідно з якою протягом 10 років остання зобов’язувалася надавати доступ до приміщення. Адже обладнання, яке знаходиться в закладі, і сам орган – це майно Дніпропетровської обласної ради. Торік, у серпні, термін дії цієї угоди добіг кінця.

  На перенесення органу необхідно 150 тис. євро. Роботи проводитиме німецька фірма, яка встановлювала орган понад 40 років тому.

  Кошти на ці роботи має виділити обласний бюджет.

  Найсвіжіше

  Популярне