Понеділок, 25 Жовтня, 2021
Бiльше

  У храмі в Хмельницькому Путіна, Лєніна і Сталіна зобразили у пеклі як грішників

  Найоригінальніша в Україні Троїцька церква (XVII ст.) стоїть в Троїцькому печерному монастирові, що на околиці селища Сатанів (Хмельницька обл.). Церква знаменита оригінальною фрескою Страшного Суду, якого немає більше ніде у світі.

  Про це повідомляє Главком.

  У православних храмах Страшний Суд традиційно зображується на протилежній від вівтарної частини стіні – при в ході в храм. На іконі, зображують Господа Бога Ісуса Христа, який судить людей за їх гріхи. По праву руку стоять праведники, яким дароване вічне життя і спасіння. По ліву – грішники, яких кидають в геєну вогняну.

  Первісна фреска буда втрачена, коли за комуністів храм та монастир стояли пусткою. Тож в 1992 р. храм розписали з нуля.

  Коли іконописець писав ікону Страшного Суду, він взяв за основу Віктора Васнєцова, а також використав традиції українського іконопису XVII-XVIII ст., коли серед персонажів Суду зображали абсолютно реальних людей.

  У пеклі іконописець, крім традиційних і пересічних грішників на кшталт сріблолюбців, перелюбників, п’яниць, убивць та самогубців, зобразив і відомих катів України. Серед них Маркс, Енгельс, Ленін, Свердлов, Джержинський, Сталін, Троцький, Гітлер, Берія, Крупська та Каганович. Є тут і Хрущов (звісно, з черевиком у руці), за чиїм наказом свого часу закрили монастир. Збоку притулився і їх колега Гітлер.

  Цікавий і Змій, який символізує Ворога Людського. Його чорне похмуре тіло прикрашають зловісні червоні комуністичні пентаграми. А у янгола по центу, до речі, крила синьо-жовті.

  Фото: ГЛАВКОМ

  Фото: ГЛАВКОМ

  Найсвіжіше

  Популярне