Субота, 24 Вересня, 2022
Бiльше

  “Незламні”: В Україні запустили проєкт на підтримку бранців Кремля

  Міністерство закордонних справ України 16 травня, у День пам’яті жертв політичних репресій, оголосило про запуск проєкту “Незламні”. Проєкт спрямований на підтримку українців та кримських татар, яких Росія незаконно арештувала в окупованому Криму.

  Про це повідомила перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова, передає РБК-Україна.

  Як розповіла Джапарова, проєкт передбачає серію публікацій листів українських політв’язнів, написаних із місць позбавлення волі.

  “Ми хочемо донести до широкої громадськості історії наших мужніх людей – бранців Кремля – їх переживання та думки, мрії та надії. Через історії конкретних людей будемо звертати увагу на ті системні репресії в Криму, що тривають з початку окупації”, – пояснила вона.

  За даними МЗС, сьогодні на території Росії та окупованого Криму незаконно утримують понад 100 громадян України. Підтримка бранців Кремля та їх якнайшвидше звільнення є пріоритетом МЗС.

  Першим героєм проєкту став громадянський журналіст Осман Аріфмеметов, якому загрожує 20 років позбавлення волі за сфабрикованими звинуваченнями у тероризмі. Аріфмеметов до арешту висвітлював обшуки та переслідування кримських татар.

  “У своєму листі Осман розказує про інформаційне гетто, зародження громадянської журналістики та репресії проти активістів на окупованому півострові”, – розповіла Джапарова, додавши, що з текстом листа можна ознайомитися на сайті МЗС.

  Найсвіжіше

  Популярне