Понеділок, 18 Жовтня, 2021
Бiльше

  «Розіп’ятий священник» на мінімалках – 2

  Поки всі нормальні люди святкують і спілкуються з близькими, російська пропаганда намагається утримати в інформаційній порядку сюжет з «розіп’ятим священником», про який я вже неодноразово писав.

  Після того, як цей сюжет був засвічений, у тому числі офіційною заявою української розвідки, провокація проти священника або прихожан РПЦвУ, та ще після початку імітації відведення російських військ, виявилася б занадто демонстративною. Ніхто б не повірив.

  Але церковна тема – благодатна для розкачки, роспропаганда її просто так віддати не може. Тому вони намагаються технічно зберегти її в ефірі.

  Приблизно о 8:30 ранку т.зв. «Народна міліція ДНР» (російський окупаційний контингент в Донецьку) розповсюдила «екстрене повідомлення», що близько 7:35 «ППО» терористів нібито перехопили і посадили на західній околиці Ясинуватої «безпілотний літальний апарат типу «квадрокоптер», переобладнаний кустарним способом в ударний».

  При цьому в зазначеному повідомленні робиться ПРИПУЩЕННЯ ( «ми не виключаємо, …»), що вказаний апарат нібито летів до Ясинуватського храму Святих Апостолів Петра і Павла, щоб скинути вибуховий пристрій («імовірно, ВОГ-17»).

  Що підштовхнуло саме до такого висновку – невідомо. Від намальованої самими ж росокупантами передбачуваної точки “запуску” до церкви – 8 км. На брифінгу “міліціонери” додали, що українські війська нібито намагалися спорядити і другий БПЛА, але він нештатно вибухнув …

  Фактів – нуль.

  Проте, в російських ЗМІ починається розгін новини про «спробу атакувати храм на Великдень». Повідомлення терористів розтиражували провідні інформагентства. Всі роблять упор, що безпілотник нібито «ударний». Найменш розбірливі виносять в заголовок, що готувався удар по храму, без уточнень, що це нічим не підтверджене ПРИПУЩЕННЯ.

  ЗМІ «категорії С» в фарбах розписують «жахливий злочин, яке вдалося запобігти». Навіщо влаштовувати це «злочин» – не пояснюється, наводиться традиційний потік свідомості про «радикальних нацистів».

  Підкреслюю: пройшло 10 годин, фактів і раніше – нуль, але російський ефір забитий (див. скріни). Що характерно, в т.зв. «ДНР» на цю «новину» реагують набагато спокійніше, ніж в Росії. Тому що це брехня вже всіх порядком дістало.

  Ще один важливий нюанс: в розгоні «розіп’ятого священника» не брали участь бродячі пропагандисти ГРУ, т.зв. «воєнкори».

  Цих самих «воєнкорів» зараз нещадно поре різками вище начальство за провалену інформкампанію в квітні. Настільки нещадно, що вони публічно виправдовуються і намагаються спихнути провину на донецько-луганських аборигенів. Про поневіряння бродячих Грушники напишу пізніше.

  Бо ще не вечір.

  Олексій Копитько, експерт.

  Найсвіжіше

  Популярне