Понеділок, 27 Вересня, 2021
Бiльше

  У ПЦУ виступили проти сповіді онлайн

  У Православній церкві України виступили проти того, аби сповідь віруючих українців під час пандемії коронавірусу могла відбуватися онлайн.

  Як наголосив архієпископ ПЦУ Євстратій (Зоря) в інтерв’ю “Укрінформу”, сповідь – це таїнство, яке передбачає особисте спілкування духівника і грішника, що кається, і це спілкування повинне бути цілком конфіденційним, без можливості втручання будь-кого стороннього.

  “Жоден засіб дистанційної комунікації не дає гарантії, що в це спілкування ніхто не втрутиться. Тому я вважаю за можливе проводити “онлайн” духовне спілкування, розмови, зокрема щодо гріхів та покаяння, але саме таїнство повинне відбуватися лише особисто”, – сказав владика.

  Архієпископ також зазначив, що покаяння відбувається не лише під час таїнства.

  “У щоденних вечірніх молитвах, наприклад, ми маємо сповідання гріхів. Тому людина, яка відчуває потребу в покаянні, може і повинна відкрити своє серце перед Богом на всякому місці, де вона зараз перебуває, і знайти можливість взяти особисту участь у таїнстві при першій же для цього нагоді”, – підкреслив єрарх.

  Владика Євстратій також зазначив, що священники в Україні причащають інфікованих коронавірусом, однак при цьому дотримуються усіх епідеміологічних правил.

  “Безперечно, але знов-таки – з повним дотриманням тих приписів, які є, тому що вони й самі не повинні наразитися на небезпеку, і тим більше – не стати джерелом небезпеки для інших. Ми можемо і повинні використовувати такі форми подання таїнств, які будуть і ґрунтуватися на давній традиції, і максимально враховувати можливі ризики захворювання, однак не будуть ставити під сумнів сутність таїнств”, – додав архієрей ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне