Четвер, 21 Жовтня, 2021
Бiльше

  Предстоятель ПЦУ радить укріплювати наш духовний фронт вірою, молитвою, надією

  Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній вважає Великий піст прекрасною нагодою поставити життя на стоп-кадр і щоб укріпити наш духовний фронт вірою, надією і молитвою. Піст за його словами, це не про дієту, а про утримання від гріхів.

  «…ми маємо можливість перемогти зло – принаймні у собі, у своїй душі, а відтак – допомогти любов’ю й своїм ближнім, рідним, тим, хто поруч. Потрібно лише зупинитися на мить, поставити калейдоскоп життя на «стоп-кадр», побачити, що в ньому не так, і виправити це», – написав митрополит Епіфаній у Фейсбук.

  Він підкреслив, що піст – це свідома і вільна справа кожної людини і великий дар для всіх християн.

  «Торік Великий піст і свято Пасхи припали на першу хвилю пандемії. Тоді ми вперше зіткнулися з викликом поширення небезпечної хвороби, а також – зі страхом перед епідемією, який часом швидше за вірус поширювався у людських серцях. З Божою допомогою, ми подолали паніку, проте, боротьба з хворобою ще триває. На сьогодні маємо вже третю хвилю пандемії і нові виклики: зруйновані плани, обмежений простір, нестача живого спілкування, втома від заборон і нових обов’язків виснажила вже багатьох. Пандемія похитнула не лише фізичне, а й психічне, душевне здоров’я людей. Як наслідок – збільшення кількості самогубств, розпаду сімей, проявів насильства, ворожнечі, агресії…», – констатував митрополит.

  Предстоятель ПЦУ радить «укріплювати наш духовний фронт – вірою, молитвою, надією!»

  «Не дамо вірусу нас зламати, зневіритись. Споконвічна боротьба добра зі злом триває…Період Великого посту – найкращий час для цього. Піст – це не про дієту, це не стільки стримання від їжі, як стримання від гріхів, боротьба з пристрастями. Ми постуємо тілесно задля того, щоби було легше постувати духовно, щоби змістити акцент з кількості на якість, з форми – на зміст. Піст – це про шлях до духовної сили, до звільнення від зайвого, шкідливого, до переосмислення і примирення, віднайдення у собі сил змінитися на краще й рухатися вперед», – підкреслив митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

  «Головне – відкрийте свої серця. Боляче – не бійтеся заплакати, страшно – не мовчіть, сумно – не приховуйте, радісно – діліться, є змога – допомагайте іншим. Церква – разом з кожним із вас, завжди готова допомогти, розрадити, вислухати, заспокоїти. У наших храмах молитва за ближніх лине до Бога повсякчас. Адже Господь є життєдайним Джерелом тієї наснаги, яка зараз так усім нам необхідна. Нехай Бог благословить нас на спасительний шлях Великого посту, що стане гарною нагодою для позитивних змін у нашому житті», – підсумував він.

  Нагадаємо раніше митрополит Епіфаній назвав піст часом стриманості для душі і тіла, щоби навчитися справжньої свободи.

  Найсвіжіше

  Популярне