Середа, 28 Липня, 2021
Бiльше

  В ЄС хочуть знати, як російська РЛС “Каста-2Е1” потрапила в окуповані райони України

  Євросоюз занепокоєний виявленням Місією ОБСЄ на окупованому Донбасі сучасної російської РЛС 51У6 “Каста-2Е1”, яка використовується у ЗС РФ.

  Про це йдеться у заяві Європейського союзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 4 березня, передає Укрінформ.

  “ЄС із занепокоєнням взяв до уваги той факт, що 15 лютого вперше СММ зафіксувала радіолокаційну станцію 51У6 “Каста-2Е1″ поблизу непідконтрольної уряду Бугаївки. Це – високосучасне озброєння, яке використовується Російською Федерацією, що викликає питання щодо того, як воно потрапила в Україну і чому воно знаходиться в непідконтрольних уряду районах України”, – йдеться у заяві.

  Світлина: informnapalm.org

  Також у ЄС висловили занепокоєння з приводу погіршення безпекової ситуації на Донбас, що призвело до втрат серед українських військових, та закликали Росію вплинути на підконтрольні їй збройні формування.

  “Зростає кількість цілеспрямованих обстрілів та збільшується застосування снайперів, що призводить до нових жертв серед українських військовослужбовців. Також є тривожні повідомлення про чергові спалахи порушень режиму припинення вогню біля Донецької фільтраційної станції та інших об’єктів інфраструктури. Ми звертаємося до обох сторін зробити все можливе для збереження режиму припинення вогню і ще раз закликаємо Російську Федерацію використати свій великий вплив на збройні формування, які вона підтримує, щоб забезпечити повне дотримання режиму припинення вогню”, – заявили в ЄС.

  15 лютого безпілотник СММ ОБСЄ зафіксував сучасну російську РЛС 51У6 “Каста-2Е1” на полігоні збройних формувань РФ поблизу Бугаївки на тимчасово окупованій території Луганщини.

  Спільнота InformNapalm оприлюднила фото, на якому видно, як російські військовослужбовці, які обслуговують цю станцію РЛС, побачивши безпілотник СММ ОБСЄ, поспіхом намагаються замаскувати техніку, накривши її брезентом або плівкою з синьо-жовтими кольорами державного прапора України.

  В InformNapalm також зауважили, що російська мобільна радіолокаційна станція дециметрового діапазону 51У6 «Каста-2Е1» призначена саме для виявлення повітряних об’єктів, у тому числі тих, які літають на надмалих висотах. Враховуючи, що українська авіація не використовується в зоні проведення ООС, то станцію розгорнули саме для полювання за БПЛА.

  Найсвіжіше

  Популярне