П’ятниця, 25 Червня, 2021
Бiльше

  Псевдоукраїнські Telegram-канали як інструмент інформаційної війни

  У 2018 році месенджер Telegram надав згоду надавати спецслужбам Росії за рішенням суду дані користувачів, які підозрюються у тероризмі. Ці дані включають не лише ІР-адреси, а й номери телефонів, доступ до повідомлень у чатах, йдеться у повідомленні на сторінці СтратКом ЗСУ у соціальній мережі Facebook.

  Спеціальні майданчики у месенджерах створюються російськими спецслужбами для поширення фейків про Збройні Сили України, збору інформації про них для подальшої дискредитації українських військовослужбовців та Збройних Сил України в цілому, передає “Інформаційний спротив”.

  Найвідоміші з таких платформ — Telegram-канали “НачШтабу” та “Черговий ООС”. Це російські проєкти, які не мають відношення до Збройних Сил України. Для введення в оману користувачів, ці канали представлені як україномовні, проте вони не є українськими.

  Теlegram-канал “НачШтабу” позиціонується як майданчик, де українські військовослужбовці можуть поділитися тим, що “наболіло”. У мережевих обговореннях подробиць військової служби можуть фігурувати дані про місця дислокації військових частин, чисельність та склад підрозділів, стан техніки, озброєння тощо. Саме ця інформація для противника “на вагу золота”.

  Сьогодні ряд російських та проросійських ЗМІ, лідери думок окупованої частини Донбасу активно рекламують “НачШтабу” та “Черговий ООС”, що ще раз доводить приналежність та спрямованість цих ресурсів.

  Ми нагадуємо, що це ворожі проєкти та закликаємо користувачів месенджерів споживати інформацію відповідально та комунікувати безпечно.

  Найсвіжіше

  Популярне