Неділя, 1 Серпня, 2021
Бiльше

  МЗС України про «Русскій Донбас»: Нікому не заборонено писати фантастику

  Так звану доктрину «Русскій Донбас», яку ухвалила окупаційна влада окремих районів Донецької та Луганської областей, нагадує фантастичний роман.

  Про це на брифінгу після засідання Люблінського трикутника заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

  «Нікому не заборонено писати фантастичні романи або документи, які нагадують твори фантастів», – зазначив Кулеба.

  Він також підкреслив, що загроза для України була створена в 2014 році з початком російської агресії, з появою її збройних сил в Криму та ОРДЛО, передає РБК-Україна.

  «З тих пір стратегія України була чіткою, ми враховуємо всі ризики, всі можливі сценарії подій. Але стратегія базується на простому принципі – невідворотне повернення наших територій, виведення російських військ і відновлення суверенітету України в цих регіонах», – сказав міністр.

  Він додав, що окупанти можуть приймати «все, що завгодно», але Україна розуміє всі ризики і готова до них.

  Раніше у тимчасово окупованому Донецьку відбувся форум «Русскій Донбас», в рамках якого була ухвалена ​​однойменна доктрина.

  Доктрина, зокрема, включає сім кроків, які окупанти планують виконати в «ближній перспективі».

  Зокрема, це «припинення військових дій, усунення військової загрози для населення». При цьому записано «встановлення контролю ДНР і ЛНР над усіма територіями колишніх Донецької та Луганської областей».

  У доктрині не зазначена завдання про входження тимчасово окупованих територій до складу Росії. При цьому автори вказали намір домогтися «поглибленої економічної інтеграції з Росією», «комплексну інтеграцію підприємств Донбасу з російською промисловістю». Ще одним кроком вказана «інтенсифікація соціокультурних, науково-освітніх та інших зв’язків між ДНР, ЛНР і РФ».

  Найсвіжіше

  Популярне