Середа, 28 Липня, 2021
Бiльше

  Львівські військові ліцеїсти презентували музичний кліп на честь Героїв Крут

  До 103-ї річниці історичного бою під станцією Крути сучасні львівські ліцеїсти-крутяни створили музичний кліп «У полі під Крутами».

  Відео створене за участі особового складу Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, передає АрміяInform.

  Автор слів і музики — львівський бард-композитор Олександр Шевченко. Співаки й виконавці ігрових ролей у кліпі — військові ліцеїсти Борис Загорулько, Захар Бойко, Владислав Пірожок.

  Зі слів режисерки Вікторії Холстиніної, зйомки почалися ще торік восени. Так збіглося, що режисерська ідея кліпу виникла під час однієї фотосесії, яку запланував ліцей для виготовлення зовнішньої наочної агітації навчального закладу. Фотохудожниця Вікторія Істоміна робила постер. Оскільки ліцей має ім’я Героїв Крут, щоб показати спадковість духу та традицій українських захисників, один з ліцеїстів був вбраний у стрій безпосереднього учасника бою під станцією Крути, а двоє інших — у сучасний польовий однострій українського війська й парадний однострій.

  “Ми закладали у кліп філософію того, що попри розрив у сто років і тодішня, і сучасна молодь, яка розділяє патріотичні ідеї, повагу до своєї країни, готова її боронити. Другорядними є зброя й однострій — важливий дух та ідея, в яку ти віриш! Адже й тим, хто поліг під Крутами, і тим, хто став на шлях здобуття військової освіти зараз, десь по 17–20 років. Зовсім юні. І попри сторічний розрив Україна має гідних громадян!” — пояснила режисерка.

  Бій біля залізничної станції Крути відбувся 29 січня (за новим стилем) 1918 року. Кількагодинний бій тривав між 4-тисячним совєтським підрозділом та загоном із київських курсантів і козаків “Вільного козацтва”, що загалом нараховував від 400 до 800 вояків. Наступ ворога було зупинено, що дало змогу Україні укласти Берестейський мирний договір.

  Найсвіжіше

  Популярне