П’ятниця, 12 Квітня, 2024
Бiльше

  Проєкт на захист релігійної свободи в умовах творення ПЦУ започаткували львівські правники

  Громадська організація “Львівський центр міжнародного права та прав людини” реалізовує проєкт «Сприяння релігійній різноманітності та толерантності через захист прав людини в контексті релігійних змін в Україні».

  Метою проєкту є дослідження рівня дотримання свободи віросповідання, свободи вираження поглядів, майнових прав та права на доступ до правосуддя під час створення Православної Церкви України. Для цього відбуватиметься вивчення та узагальнення фактів порушень відповідних норм у релігійній сфері в Україні, повідомляє РІСУ.

  У рамках проєкту перед командою експертів стоїть завдання максимально збалансовано та неупереджено дослідити правові аспекти конфліктів, які мають місце в релігійному житті в Україні після створення ПЦУ. Кінцевим завданням є об’єктивно висвітлити порушення вищезгаданих норм та свобод на основі міжнародних стандартів. Із цією метою та враховуючи всю складність проблематики, експерти намагатимуться отримати бачення проблематики від усіх зацікавлених сторін та стейкхолдерів.

  «Питання свободи віросповідання, а також інших прав, пов’язаних із нею, набуло особливої актуальності в останні роки в Україні. Відповідно зростає потреба у належному виробленні та розумінні відповідних правових стандартів, в тому числі і міжнародних, які повинні стати дороговказами для вирішення відповідних проблем та конфліктів”, — коментує заступник керівника проєкту, адвокат Маркіян Бем.

  За його словами, проєкт має міжнародне значення, оскільки «напрацювання в рамках проєкту згодом можуть бути використані при виникненні потенційних схожих ситуацій в інших помісних Церквах, зокрема, у Чорногорії, Македонії, Білорусі».

  За підсумками проєкту планується публікація широкого звіту, проведення тренінгів для експертів у сфері релігійних прав та свобод, а також підсумкової конференції в Києві восени цього року.

  Проект реалізовується за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів України. Партнерами проєкту виступають Школа права Українського католицького університету та Релігійно-інформаційна служба України.

  Найсвіжіше

  Популярне